26 Ocak 2016 Sal─▒

G├╝l├╝msemeye dair ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ ger├žekler: Hangi g├╝l├╝mseme ne anlama geliyor?

Vücut dili kullan─▒m─▒n─▒n en belirgin özelliklerinden olan gülümsemenin farkl─▒ çe┼čitleri, alt─▒nda farkl─▒ anlamlar bar─▒nd─▒r─▒yor. T─▒pk─▒ hissederek gülümsemenin ve mutlu olmad─▒─č─▒m─▒z halde gülümsemenin kar┼č─▒m─▒zdaki ki┼čiler taraf─▒ndan hissedilebiliyor olmas─▒ gibi, nas─▒l güldü─čümüzün de kar┼č─▒m─▒zdaki ki┼čiler taraf─▒ndan alg─▒lan─▒┼č biçimi farkl─▒l─▒klar gösterebiliyor.

Dudaklar─▒ kapatarak gülümsemek

Dudaklar kapal─▒ ┼čekilde gülümsemek, gülümsemenin en yayg─▒n olarak kullan─▒lan çe┼čitlerinden biri. Kolay yap─▒labiliyor olmas─▒, gülümsemek istemedi─čimiz ancak gülümsememiz gereken durumlarda kar┼č─▒ tarafa kibar ve nazik bir tepki vermeyi daha kolay hale getiriyor. Dudaklar kapal─▒ olarak gülümsemek, ço─čunlukla samimi alg─▒lanmayan bir gülümseme biçimi. Gerçekten hissederek gülümseyen ki┼čilerden di┼člerini göstererek gülümsemelerini bekliyoruz. Her ne kadar orta dereceli bir samimiyet belirtisi olarak alg─▒lansa da, kar┼č─▒m─▒zdaki ki┼činin gülümserken di┼člerinin beyazl─▒─č─▒na güvenmiyor olu┼čunun ya da di┼člerindeki problemleri gizlemek isteyi┼činin de dudaklar─▒n─▒ s─▒k─▒ ┼čekilde kapatarak gülümsemeyi tercih etmesinin sebebi oldu─čunu da akl─▒m─▒z─▒n bir kö┼česinde bulundurmakta fayda var.

Kendini be─čenmi┼č gülümseme

Kendini be─čenmi┼č ve oda─č─▒n kendisinde olmas─▒n─▒ isteyen insanlar─▒n çoklukla kulland─▒─č─▒ bu gülümseme çe┼čidinde, dudaklar genelde kapal─▒ ve gülümseme sa─ča ya da sola çekilmi┼č olarak bulunuyor. Zaman zaman dudaklar─▒n aral─▒k oldu─ču ya da üst duda─č─▒n biraz daha kalk─▒k tutuldu─ču durumlarda da gözlenebiliyor. Dudaklarla birlikte ka┼člarda da bir taraf─▒ kald─▒rmak gülümsemeyi tamamlay─▒c─▒ olarak kullan─▒labiliyor.

Kendini be─čenmi┼č ┼čekilde gülümseyen insanlar─▒n bir ço─ču bulundu─ču ortamda lider konumunda olmak isteyen ve odak noktas─▒ olmak isteyen ki┼čiler. Kalabal─▒k bir ortamda ileti┼čim kurdu─čunuz ki┼čilere bir süreli─čine bu ┼čekilde gülümsemeye devam etti─činizde sizinle konu┼čurken çok daha dikkatli ve gergin olduklar─▒n─▒ hissedebilirsiniz.

Yar─▒m gülümseme

Kendini be─čenmi┼č gülümsemeye oldukça benzeyen bu gülümseme türü, asimetrik bir görüntü yaratt─▒─č─▒ ve tam olarak ne yapt─▒─č─▒n─▒z─▒n anla┼č─▒lmamas─▒ nedeniyle en karma┼č─▒k ve en farkl─▒ tepkiler alabilece─činiz gülümseme çe┼čidi. Kendine güven, utanma, ilgi, k─▒zg─▒nl─▒k, dominantl─▒k gibi birbirinden çok farkl─▒ duygular─▒ yans─▒tabiliyor.

A─č─▒z aç─▒k gülümseme

A─č─▒z aç─▒k olarak gülümseme, di┼člerin tamam─▒n─▒n gösterildi─či gülümseme çe┼čidinden farkl─▒ olarak, kahkaha atarken çekilmi┼č bir foto─čraf görüntüsünü and─▒r─▒r. Bu gülümseme de, ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ ┼čekilde ço─čunlukla yapay ve samimiyetsiz bir imaj yans─▒t─▒r. Her ne kadar yapay olsa da, bu ┼čekilde gülümseyen ki┼čiler ço─čunlukla umursamaz, ben merkezci ve e─členceli ki┼čiler olarak tan─▒mlan─▒r. Özellikle foto─čraflarda fotojenik görünmenin en kolay yollar─▒ndan biri, tüm di┼čleri göstermek ve a─čz─▒n─▒z─▒ olabildi─čince açmak. Tabii ki ö─čle yeme─činde di┼činizde maydanoz kalmad─▒─č─▒ndan ve di┼člerinizin yeterince beyaz oldu─čundan emin olduktan sonra:)

Bu içerik http://www.uplifers.com/ taraf─▒ndan haz─▒rlanm─▒┼čt─▒r. 

 

Bir boomads advertorial i├žeri─čidir.

Hi├ž yorum yok:

Yorum G├Ânder

­Łôó├­Łöé­ŁôÁ­Łô«, ­Łô╣­Łô¬­Łöé­ŁôÁ­Łô¬┼č, ├ž­ŁôŞ─č­Łô¬­ŁôÁ­Łô╝─▒­ŁôĚ ­čŹü